EN PL
LOGOWANIE

Aby się zalogować do swojego konta
wpisz login i hasło.

NEWSLETTER

Zapraszamy do skorzystania z naszego newslettera.
Wystarczy tylko dodać swój email.

Logo

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy współorganizacji ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpaci Pro Carpathia w ramach projektu pn. „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

IV EDYCJA ALPEJSKO KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, która odbędzie się w Rzeszowie w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów w dniach 20-21 listopada 2015 r. pod hasłem: „Szwajcarska jakość – karpacka przestrzeń – globalny klient”. Celem Forum jest promocja szwajcarskiego modelu rozwoju społeczno – gospodarczego, ...

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" zakończona

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" już za nami. Z poczuciem sukcesu i osiągnięcia założonych celów liczymy na udaną kontynuację w przyszłym roku.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy - edycja 2013

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się druga edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" - międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy firmy, organizacje i instytucje zainteresowane udziałem w charakterze wystawcy do nadsyłania zgłoszeń. Udział w targach jest BEZPŁATNY!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy – edycja 2014

W dniach 12-14 września 2014 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się III już edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej "Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy". Jest to kontynuacja inicjatywny podjętej przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, mającej na celu promocję gospodarczą Karpat oraz wzbudzenie dyskusji na temat rozwoju regionu w oparciu o doświadczenie i sukcesy wysoko rozwiniętych górskich krajów...

PODRÓŻ KULINARNA PRZEZ ALPY I KARPATY

Pokaz kulinarny w wydaniu Pascala Brodnickiego jako prawdziwe kulinarne show, podczas którego nie sposób bęzie się nudzić.

Relacja z II edycji "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy"

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbyła się już druga edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, której organizatorem było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

RELACJA Z IV EDYCJI FORUM

Podsumowanie Alpejsko Karpackiego Forum Współpracy

img_2404.jpg
img_2423.jpg
img_2461.jpg
img_2477.jpg
img_2482.jpg
img_2505.jpg
img_2541.jpg
img_2574.jpg
img_2581.jpg
img_2596.jpg
img_2625.jpg
img_2631.jpg
img_2725.jpg

Za nami IV edycja „Alpejsko - Karpackiego Forum Współpracy” zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy współorganizacji ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpaci Pro Carpathia w ramach projektu pn. „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.


W dniach 19-21 listopada 2015 w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów oraz Centrum Handlowym Milenium mieliśmy przyjemność gościć wielu znakomitych ekspertów, panelistów, przedstawicieli podmiotów z krajów karpackich i alpejskich gotowych do podjęcia szerokich działań na rzecz rozwoju obszarów Euroregionu Karpackiego. Tegoroczna edycja tego największego w Euroregionie Karpackim wydarzenia targowo-konferencyjnego odbyła się pod hasłem: „Szwajcarska jakość – karpacka przestrzeń – globalny klient”.

Celem Forum była promocja szwajcarskiego modelu rozwoju społeczno – gospodarczego,  prezentacja efektów współpracy karpacko – alpejskiej i polsko – szwajcarskiej oraz przedstawienie rosnącego potencjału międzynarodowego konceptu Marki Karpackiej „CARPATHIA”.


Podczas Kolacji Otwierającej poprzedzającej Forum przyznane zostały już po raz trzeci Statuetki Karpackich Sokołów – wyróżnienia za wkład w rozwój współpracy w ramach Euroregionu Karpackiego. W tym roku laureatami byli – Pan Antoni Kamiński – Prezydent Educare EtServire z Dębicy, Pani Maria Napiórkowska - Dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pan Jan Mackiewicz - MIODY KARPACKIE, Pan Andrzej Gąsienica Makowski - Prezes Fundacji Pasterstwo Transhumancyjne, Pan Bogusław Lorenc - Ekspert Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska, Pan Alfonz Kobielsky -  Dyrektor Domu Kultury we Vranovie nad Topľou.


Kluczowym elementem Forum były panele dyskusyjne i warsztaty, w tym „Podsumowanie AKMW” – czyli podsumowanie realizacji projektu "Alpejsko-Karpacki Most Współpracy". Warsztaty układały się tematycznie: Pomoc Szwajcarska dla Euroregionu Karpackiego,  Produkt Lokalny w ramach Marki,  Produkty turystyczne Marki CARPATHIA, Muzea karpackie – networking i karpacka karta muzealna oraz Produkt turystyczny miejski. Dodatkiem była unosząca się w tle karpacka nuta w wykonaniu zespołu TRZCINICIOKI z Jasła.


Tegoroczne Forum dało możliwość uczestnikom aktywnego udziału w całości lub poszczególnych segmentach wydarzenia.


 „Podsumowanie realizacji projektu „Alpejsko – Karpacki Most Współpracy”.

Projekt „Alpejsko – Karpacki Most Współpracy” jest jednym z tych przedsięwzięć, które w istotny sposób zmieniło zasady polityki rozwoju Euroregionu Karpackiego. Celem projektu było kompleksowe wsparcie procesów rozwojowych w województwie podkarpackim w oparciu o współpracę międzynarodową. Do uczestnictwa w dyskusji zaproszeni zostali wszyscy, którzy w istotny sposób przyczynili się do sukcesu tego wielkiego międzynarodowego przedsięwzięcia, zarówno pomysłodawcy, realizatorzy projektu – Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”, jak i beneficjenci korzystający ze środków szwajcarskich w ramach funduszy grantowych projektu. Podczas Panelu zaprezentowane zostały zarówno rezultaty projektu jak i co dużo ważniejsze – przedstawiona została wizja i plan kontynuacji i rozwoju jego efektów. Uczestnicy dzielili się  swoimi doświadczeniami i wskazali, które z nich istotnie wpłynęły na  strategie i planowane w przyszłości działania.

Dawid Lasek MODERATOR-Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Monika Wędrychowicz - Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Agnieszka Pieniążek-Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia Pro Carpathia

Jerzy Piterak -Zakłady Metalowe w Przysiekach - Beneficjent

Robert Osipa -APISO  Kowalstwo Artystyczne - Beneficjent

Gere Gretz-Gretz Communications AG

Laura Fabbris-Gretz Communications AG

 

"Pomoc Szwajcarska dla Karpat” - Analiza wpływu   szwajcarskich funduszy na rozwój Karpat

prof. Thomas Mathia-Directeur de Recherche Emérite au C.N.R.S., Francja 

Roland Python-Head of the Swiss Contribution Office

Heino Meessen -PhD - Senior Research Scientist University of Bern Centre for Development and Environment (CDE)

Ivan Koubek-State Nsture Conservancy of the Slovak Republic

Paolo Petiziol-Mittel Europa

 

"Produkt lokalny, regionalny, ekologicznych i tradycyjnych w ramach Marki CARPATHIA"

Astrid Gerz-REDD ASSOCIATION, Lozanna, Switzerland     

Izabella Byszewska -Polska Izba Produktu

Andrzej Gąsienica Makowski-Pełnomocnik Marszałka Województwa Małopolskiego ds. Karpackich

 

"Muzea karpackie – networking i Karpacka Karta Muzealna"

Rafael Enzler -Swiss Museum Pass, Zurich, Switzerland     

 

"Turystka Miejska – mistyka miast karpackich jako produkt"

Jacek Pogorzelski-Prime Code

Karol Biedrzycki - Ministerstwo Sportu i Turystyki

 

"Produkty turystyczne Marki CARPATHIA"

Piotr Lutek-SYNERGIA KANCELARIA DORADCZA

Michał Basiński -SYNERGIA KANCELARIA DORADCZA

Robert Łętowski-Lokalna Organizacja Turystyczna Beskid Zielony

 

Podczas IV edycji Alpejsko Karpackiego Forum Współpracy wyróżniliśmy 4 laureatów oraz zwycięzcę konkursu karpackich filmów promocyjnych „Mystic Carpathia  - Przegląd Filmów Karpackich” - Pana RASTISLAVA DOBROVODSKY – SŁOWACJA Za film pt. ”Poznam take miesta”.

Ideą Konkursu na najlepszy film promujący Karpaty: „Mystic Carpathia  - Przegląd Filmów Karpackich” było wyłonienie najlepszych filmów promujących walory przyrodnicze i kulturowe Karpat, przedstawienie rosnącego ich potencjału, w oparciu o który budowana jest Marka Karpacka "Carpathia". Marka Karpacka „Carpathia” jest gospodarczym znakiem jakości Karpat, którego wdrożenie przyniesie korzyści wielu zaangażowanym w to działanie instytucjom. Konkurs pozwolił na lepszą promocję potencjału kulturowo-przyrodniczego Karpat.


W ramach części wystawowo – targowej  Forum, która  miała miejsce w dniu  21 listopada 2015 roku w sobotę,  zaprezentowały  się najlepsze podmioty sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego z obszaru Karpat skupione w ramach terytorialnej marki karpackiej „CARPATHIA”. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji. Odwiedzający mieli okazję do zapoznania się z Marką Karpacką „CARPATHIA” wszystkimi swoimi zmysłami. Zaprezentowane zostały ginące zawody krywulczarka, koronczarka, koszykarz oraz dokonano prezentacji ofert turystycznych, które znajdują się w ofercie  Marki Karpackiej „Carpathia” takich jak  np. „Kraina Orlika”, szlaki narciarstwa biegowego „ Trasy przez lasy”, wyciąg narciarski na Magurze Małastowskiej, kat biecki, Skansen Przemysłu Naftowego na Magdalenie , Muzeum w Gorlicach, ekspozycja I wojny światowej, Dwór Karwacjanów i Gładyszów, Galeria w Gorlicach, Kasztel i skansen w Szymabarku, Zagroda Maziarska, Wysowa Zdrój, Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach, Świątynie wpisane na listę UNESCO, Magurski Park Narodowy – Eko muzeum, Karpacka Troja, Stadnina Koni w Regietowie, Restauracja „Stary dworzec” i „Stary dworek”.

Uczestnicy targów mogli spróbować niezwykłej sztuki "pisania"ikony. Wystawa sanockiego artysty Adama Przybysza promowała część zbiorów ikon znajdujących się w sanockim Zamku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego.

 

Chętni  mogli zakosztować lokalnej kuchni serwowanej w tradycyjnej ceramice wypalanej metodą “na siwo” przez Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej. Potrawy były zapiekane w prawdziwym piecu chlebowym. Zachęcano zwiedzających do użytkowania tej ceramiki w swoich domach.

 


Prezentowane były również produkty tradycyjne marki "Podkarpackie Smaki" promującej region Podkarpacki jako obszar o bogatym dziedzictwie kulturowym oraz kulinarnym.


W sumie ponad 20 stoisk  wystawienniczych z Polski, Ukrainy i Rumunii skupiających najlepsze produkty, atrakcje i usługi o charakterze karpackim.


Dziękujemy wszystkim wystawcom, ekspertom i gościom za aktywne uczestnictwo. Już teraz, zapraszamy do współpracy przy okazji przyszłorocznej, piątej edycji Alpejko-Karpackiego Forum Współpracy.

Aktualności

News   |   11.11.2015

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYSTAWIENNICZE JUŻ ZA TYDZIEŃ!!!

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYSTAWIENNICZE JUŻ ZA TYDZIEŃ!!!

 

 

 

czytaj więcej
News   |   10.09.2015

ALPEJSO-KARPACKIE FORUM WSPÓŁPRACY - EDYCJA 2015

RUSZA IV EDYCJA ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY 19-20 LISTOPADA 2015

czytaj więcej
News   |   17.09.2014

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy...

czytaj więcej

PATRONATY

PATRONATY HONOROWE 2015


               msit.jpg    logoneu.jpg   gusk_gr.jpg    
logo_pe_pl.jpg Stanisław Ożóg 
Poseł do Parlamentu Europejskiego


 podkarpackie.jpg

 
       


 


                  ambasada_szwajcarii_w_pl.jpg    logo_pe_pl.jpg Marek Kuchciński  Wicemarszałek Sejmu  Rzeczypospolitej  Polskiej   konwencja_karpacka2.png
 
 

 


Wszelkie prawa zastrzeżone 2012
Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska
projekt: agencjainvitro.pl, realizacja: agendo.pl, system: Imperial CMS

Alpejsko - Karpackie Forum Współpracy wrzesień 2012 | Hala Podpromie ul. Podpromie 10, Rzeszów