EN PL
LOGOWANIE

Aby się zalogować do swojego konta
wpisz login i hasło.

NEWSLETTER

Zapraszamy do skorzystania z naszego newslettera.
Wystarczy tylko dodać swój email.

Logo

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy współorganizacji ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpaci Pro Carpathia w ramach projektu pn. „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

IV EDYCJA ALPEJSKO KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, która odbędzie się w Rzeszowie w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów w dniach 20-21 listopada 2015 r. pod hasłem: „Szwajcarska jakość – karpacka przestrzeń – globalny klient”. Celem Forum jest promocja szwajcarskiego modelu rozwoju społeczno – gospodarczego, ...

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" zakończona

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" już za nami. Z poczuciem sukcesu i osiągnięcia założonych celów liczymy na udaną kontynuację w przyszłym roku.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy - edycja 2013

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się druga edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" - międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy firmy, organizacje i instytucje zainteresowane udziałem w charakterze wystawcy do nadsyłania zgłoszeń. Udział w targach jest BEZPŁATNY!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy – edycja 2014

W dniach 12-14 września 2014 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się III już edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej "Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy". Jest to kontynuacja inicjatywny podjętej przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, mającej na celu promocję gospodarczą Karpat oraz wzbudzenie dyskusji na temat rozwoju regionu w oparciu o doświadczenie i sukcesy wysoko rozwiniętych górskich krajów...

PODRÓŻ KULINARNA PRZEZ ALPY I KARPATY

Pokaz kulinarny w wydaniu Pascala Brodnickiego jako prawdziwe kulinarne show, podczas którego nie sposób bęzie się nudzić.

Relacja z II edycji "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy"

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbyła się już druga edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, której organizatorem było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

ORGANIZATOR

ORGANIZATOR GŁÓWNY: STOWARZYSZENIE EUROREGION KARPACKI POLSKA

euroregion_logo_strona.jpg

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska - główny organizator Forum - pełni rolę Instytucji Wdrażającej projekt "Alpejsko - Karpacki Most Współpracy" w ramach którego organizowane jest Forum.

Stowarzyszenie powstało w 2000 roku, jako organizacja reprezentująca stronę polską Euroregionu Karpackiego. Po 12 latach funkcjonowania skupia 58 samorządów członkowskich z obszaru województwa podkarpackiego i województwa małopolskiego. Misją Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska jest tworzenie wspólnej przestrzeni społeczno - gospodarczej na obszarze Euroregionu Karpackiego.

Misją Stowarzyszenia jest wsparcie rozwoju społeczno - gospodarczego Karpat poprzez tworzenie rzeczywistych struktur współpracy transgranicznej i międzyregionalnej na zasadach partnerstwa, subsydiarności i demokratycznej reprezentacji podmiotów sektora: publicznego, prywatnego i pozarządowego. Wszystkim działaniom Stowarzyszenia towarzyszy wizja tej części Europy, jako dynamicznie rozwijającego się, opartego o bogactwo dziedzictwa kulturowego i naturalnego oraz aktywność mieszkańców obszaru współpracy – konkurencyjnego w skali Europy i Świata.

Stowarzyszenie prowadzi wieloaspektową i wielodziedzinową międzynarodową działalność zmierzającą do realizacji postawionych przed nim celów rozwojowych. Będąc podstawową terytorialną strukturą współpracy w Euroregionie Karpackim po stronie polskiej koordynuje działania swoich akcjonariuszy – samorządów terytorialnych oraz innych organizacji w zakresie współpracy terytorialnej i rozwoju regionalnego. Stowarzyszenie jest również organizacją ekspercką wspierającą i organizującą środowiska i osoby związane z rozwojem regionalnym i współpracą gospodarczą. 

Stowarzyszenie jest również od 2001 roku instytucją wdrażającą programy Unii Europejskiej.
Do najważniejszych zakresów działalności Stowarzyszenia należą:

  • wdrażanie programów operacyjnych Europejskiej Współpracy Terytorialnej,
  • tworzenie strategii rozwoju regionalnego oraz strategii dziedzinowych,
  • opracowywanie analiz i prowadzenie badań na obszarze Euroregionu Karpackiego,
  • współfinansowanie za pośrednictwem środków UE projektów transgranicznych,
  • kompleksowa pomoc w wyszukiwaniu partnerów społecznych i gospodarczych na obszarze Karpat,
  • pomoc w przygotowaniu projektów terytorialnych na obszarze Karpat,
  • obsługa inwestorów – kojarzenie partnerów gospodarczych,
  • prowadzenie zespołów projektowych oraz przygotowywanie strategii i dokumentów planistycznych,
  • pośrednictwo w kontaktach z władzami publicznymi oraz instytucjami okołobiznesowymi na obszarze Karpat,
  • prowadzenie kampanii medialnych, promocyjnych i marketingowych.

WSPÓŁORGANIZATOR: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA "PRO CARPATHIA"

procarpatia_logo_strona.jpg

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" pełni rolę Partnera Projektu w "Alpejsko - Karpackim Moście Współpracy".

Stowarzyszenie „Pro Carpathia" funkcjonuje na rynku od 2004 roku. Swoje cele statutowe realizuje poprzez inicjowanie wielorakich projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest sprawnie działającą Instytucją Otoczenia Biznesu oraz podmiotem aktywizującym lokalną społeczność i samorządy. Prowadzi również działalność badawczą, wydawniczą i gospodarczą, skierowaną do sektora samorządowego, instytucji społecznych oraz przedsiębiorstw.
 

Organizacja od początku opracowuje i realizuje przedsięwzięcia m.in. w ramach programów współpracy transgranicznej (PHARE, INTERREG), programów wspierających rozwój kapitału ludzkiego, wspierających popularyzację potencjału regionu, Funduszy Norweskich, Środków Szwajcarskich, Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Projekty realizowane są w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami kultury i innymi podmiotami. Realizowane przedsięwzięcia podejmowano we współpracy m. in. z instytucjami ze Słowacji, Ukrainy, Węgier, Norwegii i Włoch.

Aktualności

News   |   11.11.2015

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYSTAWIENNICZE JUŻ ZA TYDZIEŃ!!!

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYSTAWIENNICZE JUŻ ZA TYDZIEŃ!!!

 

 

 

czytaj więcej
News   |   10.09.2015

ALPEJSO-KARPACKIE FORUM WSPÓŁPRACY - EDYCJA 2015

RUSZA IV EDYCJA ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY 19-20 LISTOPADA 2015

czytaj więcej
News   |   17.09.2014

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy...

czytaj więcej

PATRONATY

PATRONATY HONOROWE 2015


               msit.jpg    logoneu.jpg   gusk_gr.jpg    
logo_pe_pl.jpg Stanisław Ożóg 
Poseł do Parlamentu Europejskiego


 podkarpackie.jpg

 
       


 


                  ambasada_szwajcarii_w_pl.jpg    logo_pe_pl.jpg Marek Kuchciński  Wicemarszałek Sejmu  Rzeczypospolitej  Polskiej   konwencja_karpacka2.png
 
 

 


Wszelkie prawa zastrzeżone 2012
Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska
projekt: agencjainvitro.pl, realizacja: agendo.pl, system: Imperial CMS

Alpejsko - Karpackie Forum Współpracy wrzesień 2012 | Hala Podpromie ul. Podpromie 10, Rzeszów