EN PL
LOGOWANIE

Aby się zalogować do swojego konta
wpisz login i hasło.

NEWSLETTER

Zapraszamy do skorzystania z naszego newslettera.
Wystarczy tylko dodać swój email.

Logo

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy współorganizacji ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpaci Pro Carpathia w ramach projektu pn. „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

IV EDYCJA ALPEJSKO KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, która odbędzie się w Rzeszowie w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów w dniach 20-21 listopada 2015 r. pod hasłem: „Szwajcarska jakość – karpacka przestrzeń – globalny klient”. Celem Forum jest promocja szwajcarskiego modelu rozwoju społeczno – gospodarczego, ...

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" zakończona

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" już za nami. Z poczuciem sukcesu i osiągnięcia założonych celów liczymy na udaną kontynuację w przyszłym roku.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy - edycja 2013

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się druga edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" - międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy firmy, organizacje i instytucje zainteresowane udziałem w charakterze wystawcy do nadsyłania zgłoszeń. Udział w targach jest BEZPŁATNY!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy – edycja 2014

W dniach 12-14 września 2014 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się III już edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej "Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy". Jest to kontynuacja inicjatywny podjętej przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, mającej na celu promocję gospodarczą Karpat oraz wzbudzenie dyskusji na temat rozwoju regionu w oparciu o doświadczenie i sukcesy wysoko rozwiniętych górskich krajów...

PODRÓŻ KULINARNA PRZEZ ALPY I KARPATY

Pokaz kulinarny w wydaniu Pascala Brodnickiego jako prawdziwe kulinarne show, podczas którego nie sposób bęzie się nudzić.

Relacja z II edycji "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy"

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbyła się już druga edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, której organizatorem było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

ZESPOŁY MUZYCZNE

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ROCHY"

35-rochy-116.jpg

Zespół Pieśni i Tańca "Rochy" powstał w 1990 roku. Działa przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim i zrzesza dzieci i oraz młodzież z terenu powiatu Ropczycko - Sędziszowkiego. Podczas 24 lat działalności, przez zespół przewinęło sie blisko czterystu tancerzy. Dzisiaj w "Rochach" tańczą dwie grupy dziecięce, liczące w sumie 36 osób , 30 - osobowa grupa gimnazjalna, 30 -osobowa grupa reprezentacyjna (młodzieży szkół średnich i studenci) oraz 16 – osobowa grupa obrzędowa.

Integralną częścią zespołu jest 11 - osobowa kapela muzyczna, w której grają muzycy amatorzy w wieku 11 - 23 lat.

Repertuar zespołu:
Grupa młodzieżowa - tańce narodowe: polonez, mazur, oberek, kujawiak i krakowiak, tańce regionalne: rzeszowskie, przeworskie, krośnieńskie ,łowickie, tańce Skalnego Podhala, Tańce Lachów Sadeckich, Tańce Starej Warszawy;

Grupa obrzędowa: " Wieńcowiny", ”Wyskubek” , „Draby zapustne", "Z kołaczem", Tańce z okolic Sędziszowa
Odrębną częścią repertuaru są  widowiska teatralno - taneczne: "Cztery pory roku", "Gdzieś był Jasieńku?", "Z tańcem i kolędą".

Grupa dziecięca: „Zabawa ze strachem na wróble” , wiązanka tańców starej Warszawy p.t. "Warszawska kwiaciarka", „Od buczku do buczku” – tańce śląskie, „W lesie chusty prała” – tańce lasowiackie.


ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ” JAŚLANIE” – GMINA JASŁO

dsc_1282.jpg

 

Zespół powstał w 2011 roku. Działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle od czerwca ubiegłego roku.

Obecnie zespół tworzy 10 par i są to głównie osoby niegdyś tańczące  w zespołach Pektowin oraz Pogórzanie.

W swoim repertuarze zespół „Jaślanie” posiada tańce i przyśpiewki z regionu jasielskiego, rzeszowskiego oraz regionu sądeckiego.

Zespół występując w kraju i poza jego granicami zachwyca publiczność  temperamentem oraz kunsztem artystycznym.

Wystąpił m.in już w kilku edycjach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Karpat w Trzcinicy, Dożynkach Powiatowych w Nowym Żmigrodzie, I Trzcinickich Kiermaszach, Dożynkach Gminnych, na Litwie, Słowacji oraz w Ramatea Chioaroluli w Rumuni.

Zespołowi przygrywa kapela Szebnianie.


HS Beatlas acoustic

beatlas-acoustic-vranov-n-t.jpg

Na cześć 50-lecia legendarnych Beatlesów, niektórzy członkowie byłych innych zespołów zdecydowali się latem 2012 roku stworzyć formację o nazwie The Beatles . W skład Zespołu wchodzi czterech muzyków: Stevo Tóth, Ali Kobielsky, John Peter Smith Mital.


ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA RUDKI

Zespół Pieśni i Tańca Rudki jest reprezentacyjną grupą folklorystyczną pracującą pod egidą Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Zrzesza młodzież z rzeszowskich szkół średnich, która ciężką pracą tworzy program artystyczny prezentujący polski folklor i kulturę ludową.


ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO RZESZOWIANKA

Zespół powstał w 2000r. w wyniku współpracy Młodzieżowego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej Nr 28, w ramach edukacji artystycznej tej szkoły. Poprzez swoją działalność przyczynia się do kultywowania i upowszechniania rodzimego folkloru i tradycji narodowych.ZESPÓŁ TANECZNY FORM NOWOCZESNYCH  IMPET

Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie od lutego 1990 roku. Tańczą w nim dziewczęta w wieku 12 – 19 lat. Zespół prezentuje różnorodny program artystyczny jak; miniatury i etiudy taneczne oraz małe widowiska, w oparciu o taniec współczesny, klasyczny i nowoczesny.


ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO TRADYCJA

Zespół tańca Ludowego „TRADYCJA” powstał w 1992 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Praca w zespole rozbudza zainteresowania dzieci i młodzieży muzyką, tańcem oraz wzbogaca wiedzę o kulturze ludowej naszego kraju. Zespół w swoim repertuarze posiada tańce z wielu regionów Polski, a prezentowane stroje wzorowane są na oryginalnych, odświętnych ubiorach chłopskich z poszczególnych regionów. Zespół jest laureatem wielu przeglądów rejonowych i wojewódzkich.


MUZYCZNY ZAUŁEK

Zespół wokalny Zespółu Szkół Ekonomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie, opiekunem zespołu jest Joanna Majewska-Lasek.


Aktualności

News   |   11.11.2015

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYSTAWIENNICZE JUŻ ZA TYDZIEŃ!!!

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYSTAWIENNICZE JUŻ ZA TYDZIEŃ!!!

 

 

 

czytaj więcej
News   |   10.09.2015

ALPEJSO-KARPACKIE FORUM WSPÓŁPRACY - EDYCJA 2015

RUSZA IV EDYCJA ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY 19-20 LISTOPADA 2015

czytaj więcej
News   |   17.09.2014

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy...

czytaj więcej

PATRONATY

PATRONATY HONOROWE 2015


               msit.jpg    logoneu.jpg   gusk_gr.jpg    
logo_pe_pl.jpg Stanisław Ożóg 
Poseł do Parlamentu Europejskiego


 podkarpackie.jpg

 
       


 


                  ambasada_szwajcarii_w_pl.jpg    logo_pe_pl.jpg Marek Kuchciński  Wicemarszałek Sejmu  Rzeczypospolitej  Polskiej   konwencja_karpacka2.png
 
 

 


Wszelkie prawa zastrzeżone 2012
Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska
projekt: agencjainvitro.pl, realizacja: agendo.pl, system: Imperial CMS

Alpejsko - Karpackie Forum Współpracy wrzesień 2012 | Hala Podpromie ul. Podpromie 10, Rzeszów