EN PL
LOGOWANIE

Aby się zalogować do swojego konta
wpisz login i hasło.

NEWSLETTER

Zapraszamy do skorzystania z naszego newslettera.
Wystarczy tylko dodać swój email.

Logo

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy współorganizacji ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpaci Pro Carpathia w ramach projektu pn. „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

IV EDYCJA ALPEJSKO KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, która odbędzie się w Rzeszowie w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów w dniach 20-21 listopada 2015 r. pod hasłem: „Szwajcarska jakość – karpacka przestrzeń – globalny klient”. Celem Forum jest promocja szwajcarskiego modelu rozwoju społeczno – gospodarczego, ...

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" zakończona

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" już za nami. Z poczuciem sukcesu i osiągnięcia założonych celów liczymy na udaną kontynuację w przyszłym roku.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy - edycja 2013

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się druga edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" - międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy firmy, organizacje i instytucje zainteresowane udziałem w charakterze wystawcy do nadsyłania zgłoszeń. Udział w targach jest BEZPŁATNY!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy – edycja 2014

W dniach 12-14 września 2014 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się III już edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej "Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy". Jest to kontynuacja inicjatywny podjętej przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, mającej na celu promocję gospodarczą Karpat oraz wzbudzenie dyskusji na temat rozwoju regionu w oparciu o doświadczenie i sukcesy wysoko rozwiniętych górskich krajów...

PODRÓŻ KULINARNA PRZEZ ALPY I KARPATY

Pokaz kulinarny w wydaniu Pascala Brodnickiego jako prawdziwe kulinarne show, podczas którego nie sposób bęzie się nudzić.

Relacja z II edycji "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy"

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbyła się już druga edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, której organizatorem było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

Opinie o Forum 2013

1. Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne „FIGA” Waldemar i Tomasz Maziejuk

figa.png

Dziękujemy bardzo za kolejną już możliwość uczestniczenia w organizowanym przez Państwa Alpejsko-Karpackim Forum Współpracy. Jak co roku, dobra organizacja oraz atmosfera przyczyniły się do sukcesu imprezy. Połączenie Forum z Targami przyciągnęło szeroką publiczność Rzeszowa i okolic. Wszyscy odwiedzający mogli zapoznać się oraz przypomnieć sobie smaki i atmosferę Karpat. Oprócz wielu spotkań, rozmów i wymianie informacji wśród uczestników Forum, udało nam się także zainteresować mieszkańców Rzeszowa tradycyjnymi i ekologicznymi produktami z niepasteryzowanego mleka koziego. Odbieramy to także w kategorii wspólnego sukcesu.

 

Z wyrazami szacunku i nadzieją dalszej współpracy,

 

Wawrzyniec Maziejuk


2. Fundacja Karpacka - Polska

Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam udziału w targach. Okazały się być międzynarodowym forum wymiany, które przerosło nasze oczekiwania i wyobrażenia. Umożliwiły poznanie produktów zagranicznych, a nawet regionalnych, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Szczerze gratulujemy organizacji na Podkarpaciu tak szeroko zakrojonej imprezy.

  

Fundacja Karpacka - Polska


3. EURAC Filippo Favilli

Przede wszystkim chciałbym  podziękować  za ugoszczenie EURAC w Alpejsko-Karpackim Forum Współpracy.

Jeśli chodzi o moją opinię:

- Targi były zorganizowane bardzo dobrze, zarówno jeśli chodzi o stoiska, jak i wydarzenia towarzyszące,

- Różnorodność uczestników pozwoliła na wymianę doświadczeń, która jest możliwa tylko przy niewielu okazjach

-szkoda, że nie było tak wielu instytucji, które prezentowały swoje badania i studia oraz, że targi były skoncentrowane na rodzinnej turystyce i  żywności regionalnej.

- Zainteresowanie ludzi w  „stronie badawczej” wydarzenia było bardzo niskie,

- byłem niestety sam i tak nie mogłem uczestniczyć w forum,

- jeśli mogę coś zasugerować: chciałbym zarezerwować jeden dzień TYLKO na badania w Alpach i Karpatach, podkreślając znaczenie badań dla dobra „normalnych” ludzi.

 

Mam nadzieję, że będziemy mogli uczestniczyć także w następnym Forum.

 

Dziękuję bardzo

Z pozdrowieniami,

 

Filippo Favilli

v.ang
v.ang

4. Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego - Leżajsk Sp. z o.o.

hortino.jpg

.


5. Gospodarstwo Ekologiczne "Zuza"

Dla mnie była to najlepsza impreza w tym roku z wielu powodów. Bardzo dużo sprzedanych kozich serów, bardzo dużo przemiłych rozmów także z zaproszonymi gośćmi z zagranicy.

Nie wiem kiedy upłynęły te dwa dni tak było ciekawie. Może zbyt mało ludzi wiedziało o tej odlotowej imprezie .Naprawdę miałam takie sygnały .


Lucyna Cwynar, Gospodarstwo Ekologiczne "Zuza"


6. Gmina Biecz

euroregionburmistrz-biecza-page-001.jpg

Burmistrz - Urszula Niemiec


7. Andryi Terebukh Dyrektor Departamentu Turystyki, Politechnika Lwowska

 Po pierwsze,

chciałbym podziękować organizatorom za możliwość uczestniczenia w omówieniu współczesnych problemów w kwestii rozwoju turystyki w regionie karpackim, w kręgach czołowych, międzynarodowych ekspertów.

Jak pokazała dyskusja, problemy rozwoju turystyki na Ukrainie i w krajach Unii Europejskiej są w dużej mierze podobne. Mamy podobne tradycje, wspólną przewagę konkurencyjną, dlatego doświadczenia bardziej rozwiniętych krajów mogą być skutecznie wykorzystane przez innych.

Wymiana pomysłów była bardzo produktywna i dała szansę przyjęcia i dostosowania mechanizmów i sposobów rozwiązywania kwestii normalizacji, przez promocję usług turystycznych, zwiększając różnorodności terytorium ukraińskich Karpat.

Doświadczenia, wiedzę i informacje zebrane na Forum, staramy się promować w procesie edukacji studentów w „Turystyce” oraz na konferencjach, seminariach i debatach.

Jest wiele celów turystyki w Euroregionie Karpackim i jesteśmy gotowi do wzięcia aktywnego udziału w ich praktycznych rozwiązaniach.

 

Pozdrawiam

Andryi Terebukh

 

 

v. ang
v. ang

8. Gospodarstwo Agroturystyczne Cztery Pory Roku

cpr.png
Tegoroczna edycja targów odbywała się pod hasłem ,,Alpy – KARPATY - ENERGIA GÓR” i miała na celu zaprezentowanie potencjałów obszarów górskich, w ujęciu energii ludzi, organizacji, instytucji, bogactwa naturalnego i kulturowego Alp i Karpat.

Energię, z jednej strony rozumiemy jako przepływ energii, moc, siłę witalną, żywotność, jako chęć działania, zaś z drugiej strony, jako aktywność ludzką w połączeniu z bogactwem naturalnym i kulturowym gór Karpat, Alp i innych górskich  regionów.Jako przykłady publicznych  dóbr i usług świadczonych  przez wieś karpacką, które  są nowym podejściem, wymuszonym przez zmieniającą się Politykę Rolną, jej warunki, zasady   i instrumenty wspierające.

Targi spełniły nasze oczekiwania, a tak naprawdę je przewyższały. Były bardzo dobrze zorganizowane, mieliśmy możliwość porozmawiania z potencjalnymi klientami i wystawcami z kilkunastu krajów europejskich oraz z Karpat.  Udało nam się zdobyć zaufanie wielu klientów i kilku kontrahentów zagranicznych, głównie ze Szwajcarii i Austrii, do których wcześniej nie udało nam się dotrzeć. Wiele osób interesowało się naszymi tradycyjnymi i regionalnymi produktami pszczelimi np. miodami odmianowymi i nektarowymi: miodem lipowym, gryczanym, akacjowym, wielokwiatowym - leśnym i spadziowym, podkarpackim miodem regionalnym. 

Naszym celem było pokazanie nowego produktu, ziołomiodu pokrzywowego, wzbogaconego o propolis i ziołomiodu sosnowego, wzbogaconego  o propolis i pierzgę. Jest to jedyny taki produkt, dostępny na rynku. Ponadto chcemy dodać, że ziołomiód sosnowy wzbogacony o propolis i pierzgę, otrzymał wyróżnienie INNOWATOR PODKARPACIA w 2011 roku i został sprzedany wielu klientom odwiedzającym targi.  
Otrzymaliśmy bardzo pozytywny oddźwięk  np.  opinia dr Adama Kulczyckiego, pracownika naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego, ,,(…)…… moją uwagę przykuło stoisko Gospodarstwa Pasiecznego Jana i Jerzego Mackiewicza z Chmielnika k/Rzeszowa, które specjalizuje się w agroturystyce i pszczelarstwie”. Specjalnością tej pasieki są miody i ziołomiody otrzymywane przez podanie pszczołom konkretnych ekstraktów z ziół leczniczych.

Od klientów padło wiele pytań nt. receptury i właściwości ziołomiodów, z wykorzystaniem  ich na różne schorzenia i dolegliwości chorób XXI wieku, które stanowią ważny element badawczy substancji pochodzenia ziołowego, wykorzystywany  w podkarpackich miodach leczniczych.

 Na targi przyjechaliśmy po to, by się pokazać, zademonstrować obecność na rynku, promować, pozyskać nowych klientów i kontrahentów oraz zaprezentować swoją ofertę ,,na żywo”. To  się nam udało.  Jesteśmy bardzo zadowoleni, zważywszy, że byliśmy na nich po raz pierwszy i na pewno powrócimy w przyszłym roku.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować głównym organizatorom: Stowarzyszeniu Euroregion Karpacki Polska i współorganizatorowi Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia ,,Procarpathia”, za zaproszenie do udziału w targach. Jako uczestnicy targów wysoko oceniamy efekty i jakość tej współpracy, mając nadzieję na kontynuowanie jej w przyszłości.

 cpr.png

                             Jan i Jerzy Mackiewicz Gospodarstwo Agroturystyczne Cztery Pory Roku

cpr_2.png

Foto. Ziołomiód sosnowy wzbogacony o propolis i pierzgę.
 


9. Chenivtsi Regional Council - Ukraina

Pozwólcie mi podziękować w imieniu Chernivtsi Regional Council za możliwość uczestniczenia w Alpejsko-Karpackim Forum Współpracy, które odbyło się w Rzeszowie na hali Podpromie 7-8 września 2012r. Uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu było naszym pierwszym doświadczeniem ekspozycji możliwości turystyki ekologicznej Bukowiny dla szerokiej międzynarodowej publiczności.

Prezentacja naszych produktów na Forum dała nam wiele nowych kontaktów, nowe pomysły do wspólnych międzynarodowych projektów, otworzyła tę część Ukrainy dla polskiej i międzynarodowej widowni. Nie byłoby to możliwe bez waszego uprzejmego zaproszenia i stałego kontaktu podczas faz przygotowywania i realizacji. Bardzo doceniamy poziom organizacji wydarzenia, wysoko wykwalifikowany i uprzejmy personel, wszystkie kwestie logistyczne zostały skutecznie rozwiązane z wyprzedzeniem oraz na miejscu, itd.

Dziękujemy wam jeszcze raz i oczekujemy poszerzenia naszych możliwości prezentacji jak i międzynarodowych kontaktów na przyszłych forach. Będziemy więc wdzięczni za przyszłą możliwość uczestniczenia w trzeciej edycji Forum w 2014 r.

Tetyana Tatarchuk 

Director, Regional Development and Financial Monitoring Office,
Chernivtsi Regional Council

v. ang
v. ang

10. Alfonso Alcolea Martinez

Po pierwsze, bardzo dziękuję za ten list. Myślę, że  prośba o informację zwrotną jest bardzo mądrym posunięciem.

Daję Wam moją opinię o tym wydarzeniu.

Ogólnie organizacja była dobra, było wiele działań wykonanych przez zespół (gratulacje) i byłem traktowany bardzo dobrze. Hotel był po prostu wspaniały.

Koncentrując się na części konferencyjnej, byłem zaskoczony, ponieważ siedziałem razem z posłami Parlamentu Europejskiego (na przykład z panem Porębą) oraz z posłami do sejmu. Pochodząc z kraju takiego jak Hiszpania, gdzie politycy siedzą tylko z politykami a technicy-urzędnicy siedzą tylko z urzędnikami, to była niezręczna dla mnie sytuacja, ponieważ mam mniej legitymizacji niż politycy.  Ale wydaje się, że w Polsce i innych krajach takie zróżnicowanie  przy usadowieniu uczestników dyskusji zdarza się częściej i jest normalne. Muszę powiedzieć, że dialog był doskonały.  Dlatego ja nauczyłem się wiele z tego doświadczenia.

Przechodząc do dyskusji, myślę, że były one istotne  i bardzo ważne dla Euroregionu. Zabrałem głos w obu debatach, najpierw jako mówca a później jako widz. Wkład poszczególnych mówców był do siebie komplementarny i był tam prawdziwy dialog. Wspólnie zgodziliśmy się, że jasna wizja, jasna linia działania i jasne priorytety współpracy są pilne.  Później, 3 grudnia w Parlamencie Europejskim, wyjęliście królika z kapelusza i widzieliśmy, że jest „papier” ,i że Euroregion ma jasne wymagania i cele strategiczne. Jest to istotne, ponieważ w ten sposób wiecie czego chcecie, macie podstawową umowę i możecie wejść w pętlę europejskiego okresu programowania, począwszy od teraz.

W związku z targami - to było imponujące  i gratulacje za wielką zdolność do zwołania tak wielu różnych ludzi. Myślę, że to naprawdę przyczyniło się do tworzenia transgranicznego ducha. Nawiązałem dobre znajomości. Dobrą reprezentację polityczną także. Następnym razem nie wahajcie się „użyć” mnie lub brukselskich polityków dodając nas do wycieczki dookoła stanowisk.

Doceniam wydarzenie na sali koncertowej i dziękuję za zaproszenie.

Co do reszty, chciałbym podziękować całemu zespołowi jeszcze raz za to niezapomniane doświadczenie i pozostaje do Państwa dyspozycji jak zawsze.

 

Pozdrawiam, Alfonso ALCOLEA

v. ang
v. ang

Aktualności

News   |   11.11.2015

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYSTAWIENNICZE JUŻ ZA TYDZIEŃ!!!

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYSTAWIENNICZE JUŻ ZA TYDZIEŃ!!!

 

 

 

czytaj więcej
News   |   10.09.2015

ALPEJSO-KARPACKIE FORUM WSPÓŁPRACY - EDYCJA 2015

RUSZA IV EDYCJA ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY 19-20 LISTOPADA 2015

czytaj więcej
News   |   17.09.2014

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy...

czytaj więcej

PATRONATY

PATRONATY HONOROWE 2015


               msit.jpg    logoneu.jpg   gusk_gr.jpg    
logo_pe_pl.jpg Stanisław Ożóg 
Poseł do Parlamentu Europejskiego


 podkarpackie.jpg

 
       


 


                  ambasada_szwajcarii_w_pl.jpg    logo_pe_pl.jpg Marek Kuchciński  Wicemarszałek Sejmu  Rzeczypospolitej  Polskiej   konwencja_karpacka2.png
 
 

 


Wszelkie prawa zastrzeżone 2012
Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska
projekt: agencjainvitro.pl, realizacja: agendo.pl, system: Imperial CMS

Alpejsko - Karpackie Forum Współpracy wrzesień 2012 | Hala Podpromie ul. Podpromie 10, Rzeszów