EN PL
LOGOWANIE

Aby się zalogować do swojego konta
wpisz login i hasło.

NEWSLETTER

Zapraszamy do skorzystania z naszego newslettera.
Wystarczy tylko dodać swój email.

Logo

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy współorganizacji ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpaci Pro Carpathia w ramach projektu pn. „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

IV EDYCJA ALPEJSKO KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, która odbędzie się w Rzeszowie w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów w dniach 20-21 listopada 2015 r. pod hasłem: „Szwajcarska jakość – karpacka przestrzeń – globalny klient”. Celem Forum jest promocja szwajcarskiego modelu rozwoju społeczno – gospodarczego, ...

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" zakończona

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" już za nami. Z poczuciem sukcesu i osiągnięcia założonych celów liczymy na udaną kontynuację w przyszłym roku.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy - edycja 2013

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się druga edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" - międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy firmy, organizacje i instytucje zainteresowane udziałem w charakterze wystawcy do nadsyłania zgłoszeń. Udział w targach jest BEZPŁATNY!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy – edycja 2014

W dniach 12-14 września 2014 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się III już edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej "Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy". Jest to kontynuacja inicjatywny podjętej przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, mającej na celu promocję gospodarczą Karpat oraz wzbudzenie dyskusji na temat rozwoju regionu w oparciu o doświadczenie i sukcesy wysoko rozwiniętych górskich krajów...

PODRÓŻ KULINARNA PRZEZ ALPY I KARPATY

Pokaz kulinarny w wydaniu Pascala Brodnickiego jako prawdziwe kulinarne show, podczas którego nie sposób bęzie się nudzić.

Relacja z II edycji "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy"

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbyła się już druga edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, której organizatorem było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

AKTUALNOŚCI

Relacja z II edycji "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy"

News | 2013.09.23

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbyła się już druga edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, której organizatorem było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.


Tegoroczne Forum odbyło się pod hasłem „ALPY – KARPATY. ENERGIA GÓR”, a jego zasadniczym celem było zaprezentowanie różnorodnych potencjałów i walorów Euroregionu Karpackiego. Szeroko rozumiana „energia” pozwoliła pokazać różne odsłony Karpat i Alp, dzięki czemu zaprezentowały się firmy, organizacje i instytucje reprezentujące branże energii alternatywnej, IT, innowacyjnych technologii, a także turystyki, produktów regionalnych, ekologicznych i tradycyjnych. Gościliśmy również instytucje otoczenia biznesu, samorządy, instytucje kultury. Różnorodność stoisk dodała wielkiego kolorytu targom, sprawiając, że każdy odwiedzający i uczestnik Forum mógł znaleźć to, co interesuje go najbardziej. Dzięki zaproszeniu organizacji reprezentujących obszar alpejski, a także inne regiony Europy, Forum stało się miejscem nawiązywania nowych kontaktów, tworzenia relacji, wymiany wiedzy i doświadczeń.

Forum Współpracy połączone było z pierwszą edycją „Alpejsko-Karpackiego Forum Innowacji Turystycznych” zorganizowanego również przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska oraz kolejną odsłoną polsko-słowackich targów turystycznych – „Transgranicznego Forum Ekoturystyki”, którego inicjatorem była Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. W sumie w czasie targów zaprezentowało się około 140 wystawców reprezentujących 11 krajów europejskich: Polskę, Słowację, Ukrainę, Rumunię, Szwajcarię, Austrię, Włochy, Katalonię, Szwecję, Bułgarię i Białoruś.

Niezwykle istotnym komponentem Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy były panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z całej Europy, dotyczące rozwoju regionalnego, polityki europejskiej, współpracy transgranicznej i turystyki. Na temat „Europejskiej współpracy politycznej i gospodarczej na rzecz Alp i Karpat” debatowali: Marek Kuchciński – Wicemarszałek Sejmu RP, Bogdan Rzońca – Poseł na Sejm RP, Tomasz Poręba – Poseł do Parlamentu Europejskiego, JE Markijan Malskyj – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy, JE Marjan Šetinc – Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Republiki Słowenii w Rzeczypospolitej Polskiej, Yaroslav Dubnevych – Poseł do Verkovnej Rady Ukrainy, Pier Carlo Sandei reprezentujący Biuro Regionalne UNEP w Wiedniu (Austria) i Alfonso Alcolea Martinez - Administrator EGTC i współpracy terytorialnej Komitetu Regionów UE (Belgia). W dyskusji dotyczącej „Lokalnych i ponadregionalnych inicjatyw współpracy terytorialnej w Alpach i Karpatach” uczestniczyli: Stanisław Ożóg – Poseł na Sejm RP, Paolo Petiziol – Prezes „Mitteleuropa Associazione Culturale” (Włochy), Antonio Zambon reprezentujący Sieć Gmin “Alliance in the Alps” (Włochy), Jens Gabbe – Przewodniczący Rady Doradczej Stowarzyszenia Europejskich Regionów Granicznych (Niemcy), Davide Donati – szef brukselskiego biura Gabinetu Prezesa Rządowego Departamentu Regionu Piemontu, Michael Meyer – Członek Zarządu Ecological Tourism in Europe (Niemcy), Jaroslav Štefek – Dyrektor Agencji Rozwoju Regionalnego Euroregionu Glacensis (Czechy), Volodymyr Horbovyy – Prezes Zrzeszenia Samorządów "Euroregion Karpaty- Ukraina" (Ukraina). „Turystyka w Europie: Pomiędzy tradycją a innowacją” to ostatni z tematów Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy, w którym w charakterze ekspertów wypowiadali się: Eric Jakob z ramienia szwajcarskiego rządowego Sekretariatu Stanu ds. Gospodarczych (Szwajcaria), Ph. D. Prof. Andrey Terebukh z Departmentu Turystyki Politechniki Lwowskiej (Ukraina), Peter Niederer – przedstawiciel Stowarzyszenie SAB (Szwajcaria), Juli Carbó Mulet – Prezes Stowarzyszenia Catalunya – Polska (Katalonia), Sten Lundin ze szwedzkiego regionu Dalalvarna (Szwecja) i Robert Łętowski – Dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej "Beskid Zielony". Wszystkie tematy budziły ożywione dyskusje, w których aktywnie uczestniczyli również licznie zgromadzeni słuchacze.

Całość Forum ubarwiły liczne artystyczne, degustacje regionalnych specjałów, rozmaite warsztaty oraz pokazy kulinarne. Dziękujemy wszystkim wystawcom, ekspertom i gościom za aktywne uczestnictwo. Już teraz, zapraszamy do współpracy przy okazji przyszłorocznej, trzeciej edycji Alpejko-Karpackiego Forum Współpracy.

 

 

Poniżej zamieszczamy kilka prezentacji z paneli dyskusyjnych Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy.

Załączniki:

dsc_0249.jpg
euroregion_frba_372-www.jpg
euroregion_frba_977www.jpg
euroregion_frba_1166www.jpg
euroregion_frba_916www.jpg
euroregion_frba_893www.jpg
euroregion_frba_315www.jpg
euroregion_frba_353www.jpg
dsc_0254www.jpg
dsc_0329www.jpg
dsc_0334www.jpg
dsc_0383www.jpg
euroregion_frba_001www.jpg
euroregion_frba_038www.jpg
euroregion_frba_122www.jpg
euroregion_frba_129www.jpg
euroregion_frba_132www.jpg
euroregion_frba_135www.jpg
euroregion_frba_239www.jpg
euroregion_frba_267www.jpg
euroregion_frba_270www.jpg
euroregion_frba_282www.jpg
euroregion_frba_287www.jpg
euroregion_frba_313www.jpg
euroregion_frba_356www.jpg
euroregion_frba_373www.jpg
euroregion_frba_721www.jpg
euroregion_frba_757www.jpg
euroregion_frba_775www.jpg
euroregion_frba_780www.jpg
euroregion_frba_801www.jpg
euroregion_frba_862www.jpg
euroregion_frba_878www.jpg
euroregion_frba_881www.jpg
euroregion_frba_882www.jpg
euroregion_frba_1132www.jpg
euroregion_frba_1125www.jpg
euroregion_frba_1119www.jpg
euroregion_frba_1107www.jpg
euroregion_frba_1081www.jpg
euroregion_frba_1078www.jpg
euroregion_frba_1069www.jpg
euroregion_frba_1047www.jpg
euroregion_frba_1043www.jpg
euroregion_frba_1040www.jpg
euroregion_frba_1037www.jpg
euroregion_frba_1035www.jpg
euroregion_frba_1032www.jpg
euroregion_frba_1029www.jpg
euroregion_frba_1017www.jpg
euroregion_frba_1006www.jpg
euroregion_frba_998www.jpg
euroregion_frba_961www.jpg
euroregion_frba_959www.jpg
euroregion_frba_954www.jpg
euroregion_frba_946www.jpg
euroregion_frba_945www.jpg
euroregion_frba_935www.jpg
euroregion_frba_925www.jpg
euroregion_frba_922www.jpg
Załączniki:

PATRONATY

PATRONATY HONOROWE 2015


               msit.jpg    logoneu.jpg   gusk_gr.jpg    
logo_pe_pl.jpg Stanisław Ożóg 
Poseł do Parlamentu Europejskiego


 podkarpackie.jpg

 
       


 


                  ambasada_szwajcarii_w_pl.jpg    logo_pe_pl.jpg Marek Kuchciński  Wicemarszałek Sejmu  Rzeczypospolitej  Polskiej   konwencja_karpacka2.png
 
 

 


Wszelkie prawa zastrzeżone 2012
Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska
projekt: agencjainvitro.pl, realizacja: agendo.pl, system: Imperial CMS

Alpejsko - Karpackie Forum Współpracy wrzesień 2012 | Hala Podpromie ul. Podpromie 10, Rzeszów