EN PL
LOGOWANIE

Aby się zalogować do swojego konta
wpisz login i hasło.

NEWSLETTER

Zapraszamy do skorzystania z naszego newslettera.
Wystarczy tylko dodać swój email.

Logo

RELACJA Z III EDYCJI ALPEJSKO-KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY, 13-14.09.2014 RZESZÓW

W dniach 13-14 września 2014r. w Hali Podpromie odbyła się już kolejna, III Edycja Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy zorganizowana przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska przy współorganizacji ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpaci Pro Carpathia w ramach projektu pn. „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

IV EDYCJA ALPEJSKO KARPACKIEGO FORUM WSPÓŁPRACY

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, która odbędzie się w Rzeszowie w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów w dniach 20-21 listopada 2015 r. pod hasłem: „Szwajcarska jakość – karpacka przestrzeń – globalny klient”. Celem Forum jest promocja szwajcarskiego modelu rozwoju społeczno – gospodarczego, ...

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" zakończona

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" już za nami. Z poczuciem sukcesu i osiągnięcia założonych celów liczymy na udaną kontynuację w przyszłym roku.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy - edycja 2013

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się druga edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" - międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy firmy, organizacje i instytucje zainteresowane udziałem w charakterze wystawcy do nadsyłania zgłoszeń. Udział w targach jest BEZPŁATNY!

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy – edycja 2014

W dniach 12-14 września 2014 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędzie się III już edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej "Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy". Jest to kontynuacja inicjatywny podjętej przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, mającej na celu promocję gospodarczą Karpat oraz wzbudzenie dyskusji na temat rozwoju regionu w oparciu o doświadczenie i sukcesy wysoko rozwiniętych górskich krajów...

PODRÓŻ KULINARNA PRZEZ ALPY I KARPATY

Pokaz kulinarny w wydaniu Pascala Brodnickiego jako prawdziwe kulinarne show, podczas którego nie sposób bęzie się nudzić.

Relacja z II edycji "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy"

W dniach 7-8 września 2013 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbyła się już druga edycja międzynarodowej imprezy targowo-konferencyjnej pod nazwą „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy”, której organizatorem było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z...

AKTUALNOŚCI

Relacja z I edycji "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy"!

News | 2012.10.17

I edycja "Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" już za nami. Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia!

„Zaprezentować Euroregion Karpacki Europie – zaprosić Europę do Euroregion Karpackiego" to myśl przewodnia Forum. Poprzez jego organizację pragnęliśmy pokazać walory gospodarcze, kulturowe i turystyczne Euroregionu Karpackiego oraz stworzyć platformę współpracy dla podmiotów funkcjonujących w tym regionie z resztą Europy. Impreza miała charakter otwarty z darmowym wstępem dla zwiedzających. Zachęcamy do zapoznania się z relacją!

Wszystko rozpoczęło się w piątek 14 września. Forum zainaugurowała uroczysta kolacja z udziałem Jego Ekscelencji Ambasadora Konfederacji Szwajcarskiej w Polsce Pana Lukasa Beglingera oraz przedstawicieli Sejmu RP m.in. Wicemarszałka Sejmu – Pana Marka Kuchcińskiego. Kolację swoim występem uświetnił światowej sławy szwajcarski pianista Silwan Zingg oraz zaproszeni przez niego goście.

Kolejny dzień Forum, sobotę 15 września, otworzyły międzynarodowe targi w rzeszowskiej Hali Podpromie, które trwały do niedzieli. W targach udział wzięli wystawcy zarówno z Polski, jak i innych krajów europejskich, takich jak: Ukraina, Rumunia, Słowacja, Katalonia, Chorwacja, Estonia, Szwajcaria, Włochy... Wśród nich znalazły się przedsiębiorstwa innowacyjne, jak Hybres czy Eko-Karpaty, jak również producenci produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych, w tym laureaci konkursu Agropolska oraz dystrybutorzy szwajcarskich win i serów. Również gminy, powiaty i województwa pokazały to, czym szczycą się najbardziej. Nie zabrakło świata turystyki, gdyż alpejsko-karpackim targom towarzyszyły targi turystyczne zorganizowane przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. W sumie targi zgromadziły około 140 wystawców, a różnorodność stoisk była ich wielkim atutem – tutaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Targom towarzyszyły liczne występy artystyczne. Odwiedzający mieli przyjemność posłuchać muzyki bałkańskiej, ukraińskiej, jak również obejrzeć występy młodzieżowych i dziecięcych zespołów tanecznych z Dębicy i Korczyny. Jednak czym byłaby impreza alpejsko-karpacka bez góralskiej nuty z Alp? Gościem specjalnym niedzieli była tyrolska kapela występująca w oryginalnych strojach prosto z Tyrolu, wykonująca utwory w tamtejszym dialekcie. Z kolei przed halą targową rzesze osób gromadził namiot Krośnieńskich Hut Szkła, gdzie odbywały się pokazy tradycyjnego hutnictwa szkła, a pracownicy z łatwością pokazywali jak powstają przeróżne szklane cuda. Dodatkowo, każdy odwiedzający mógł indywidualnie spróbować metody dmuchania czy wygrawerować swój napis na szkle zakupionym na stoisku KHS.

Forum, nie miało by swej racji bytu bez dyskusji i debat nad istotnymi tematami. Dlatego też, znaczącym elementem „Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" były odbywające się w sobotę i niedzielę panele dyskusyjne z udziałem zagranicznych ekspertów, takich jak: Christian Salletmaier – Dyrektor Zarządzający Programem Alpine Space, Herald Egerer – Szef Tymczasowego Sekretariatu Konwencji Karpackiej przy UNEP Vienna, Miguel Angel Crespo - Przedstawiciel Delegation for Cross-Border Cooperation - Gobierno Vasco, Artur Erdmann - Właściciel niemieckiej firmy Erdmann Consultancy oraz polskich specjalistów z dziedziny ekonomii, turystyki czy gospodarki komunalnej, jak: Jarosław Ławrynowicz - Prezes Zarządu Zakładu Ekspertyz Gospodarczych, Leszek Polmański – Prezes Zarządu Miejskiego Operatora Energetycznego S.A. w Zabrzu, dr inż. Jan Pąprowicz - Prezes Grupy "EKO-KARPATY". Panele dyskusyjne dotyczyły tematów istotnych nie tylko dla Euroregionu Karpackiego, ale również i całej Europy. Dyskusje moderowane przez profesjonalnych dziennikarzy: Romana Młodkowskiego z TVN CNBC, a także Marcina Pawlaka z TVP, dotyczyły następujących tematów: „Karpaty - Alpy - Pireneje – Europa - przyszłość współpracy terytorialnej oraz perspektywy rozwoju struktur transgranicznych w Europie po 2013 roku", "Szwajcarska droga do sukcesu – Analogie - różnice - uwarunkowania - rekomendacje dla rozwoju Karpat", „Recykling, gospodarka komunalna, energia alternatywna – doświadczenia z Karpat, Alp i Pirenejów" i „Turystyka, produkty ekologiczne, tradycyjne i regionalne – porównanie systemów organizacji rynków w Karpatach i Alpach".

Dodatkową atrakcją dla wystawców, panelistów i gości specjalnych Forum był sobotni wieczorny koncert galowy w Filharmonii Podkarpackiej pod tytułem „Był taki czas". Słynne utwory z repertuaru operetkowego wykonała Orkiestra Symfoniczna Strauss Ensamble z Kielc pod batutą Janusza Powolnego, której towarzyszyły piękne głosy żeńskich sopranów oraz męskich tenorów i barytonów. Koncert miał również wydźwięk charytatywny: w czasie jego trwania wolontariusze ze Stowarzyszenia „Czyń Dobro, Mimo Wszystko" kwestowali na rzecz Ani Maciejczyk z Krosna, która cierpi na wrodzoną amputację kończyn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom, panelistom i gościom za udział w Forum. Wyrażamy głęboką nadzieję, że był to dla Państwa owocnie spędzony czas, który na długo pozostanie w Państwa miłej pamięci. Dziękujemy również wszystkim odwiedzającym Forum za liczny udział. Mamy nadzieję, że tegoroczna pierwsza edycja „Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy" stanowi udany start dla późniejszych rok-rocznych kontynuacji tego przedsięwzięcia!

Dziękujemy również organizacjom i firmom wspierającym nas i zaangażowanym w organizację Forum.

Do zobaczenia na „Alpejsko-Karpackim Forum Współpracy" w przyszłym roku!


frba_00221.jpg
frba_0027.jpg
frba_0028.jpg
frba_0068.jpg
frba_0076.jpg
frba_0079.jpg
frba_0126.jpg
frba_0666.jpg
dsc_0824.jpg
frba_0019.jpg
frba_0051.jpg
frba_0052.jpg
frba_0098.jpg
frba_0100.jpg
frba_0102.jpg
frba_0108.jpg
frba_0113.jpg
frba_0365.jpg
frba_0440.jpg
frba_0505.jpg

PATRONATY

PATRONATY HONOROWE 2015


               msit.jpg    logoneu.jpg   gusk_gr.jpg    
logo_pe_pl.jpg Stanisław Ożóg 
Poseł do Parlamentu Europejskiego


 podkarpackie.jpg

 
       


 


                  ambasada_szwajcarii_w_pl.jpg    logo_pe_pl.jpg Marek Kuchciński  Wicemarszałek Sejmu  Rzeczypospolitej  Polskiej   konwencja_karpacka2.png
 
 

 


Wszelkie prawa zastrzeżone 2012
Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska
projekt: agencjainvitro.pl, realizacja: agendo.pl, system: Imperial CMS

Alpejsko - Karpackie Forum Współpracy wrzesień 2012 | Hala Podpromie ul. Podpromie 10, Rzeszów